Műsor

2008. május 27. kedd

20.00   Megnyitó - Nagy Csilla: Nos? / Sitting on the Fence
Jakub Truszkowski - Ernst Süss: bodyScapes (PL/B - A/H)
21.30 Pataky Klári: Pillangó ballada (előadó: Nagy Csilla)


2008. május 28. szerda

18.30 Táncfilmek
20.00 Magenta II.:
Horváth Csaba - Dresch Mihály: Flamingó
Kovács Gerzson Péter - Dresch Mihály: Hit et nunc
21.30 Leonardo Diana: A fény felé / Verso de luce (I)


2008. május 29. csütörtök


18.30 Táncfilmek
20.00 Ladányi Andrea: Alice B.
- szünet -
Frenák Pál: Mennono (előadó: Várnagy Kristóf)
21.30 Gold Bea: Kívánság
Hadi Júlia: Négyen voltak
Buday Melinda: Déli álom
Virág Melinda: Volutabrum - Vedlésmonológ


2008. május 30. péntek


16.00 A MONOTÁNC - szakmai beszélgetés
19.00 T.E.S.T. (koreográfus: Gergye Krisztián) - szólók hét női testre
- szünet -
T.E.S.T. II. (koreográfus: Gergye Krisztián) - szólók hét férfi testre
21.30 Bruno Isakovic: Vak érzelem (CRO/NL)
Dora Hostová: Arcanum (CZ)
Kántor Kata: Gelsomina (előadó: Tonhaizer Tünde)
Bruno Isakovic: A gondolatok kertje - ... tél (CRO/NL)

A 19 és 20 órakor kezdődő előadások a MU Színház színházteremben, a 21.30-kor kezdődő előadások a kamarateremben lesznek.

Kiállítás: T.E.S.T. és T.E.S.T. II. - közös kiállítás Gergye Krisztián darabjairól
Kiállító fotóművészek: Dusa Gábor, Kenyeres Csilla, Lékó Tamás, Koncz Zsuzsa

A MONOTÁNC:
Szakmai beszélgetés a fesztivál előadásairól és a műfajról, a fesztivál zárónapján, május 30-án 16 órától, a MU Színház galériájában.
A beszélgetést vezeti: Deme László
Meghívott vendégek: Fuchs Lívia, Goda Gábor, Halász Glória, Halász Tamás







A fesztivál helyszíne: MU Színház


Program

Tuesday 27th May 2008

8 pm   Opening ceremony - Csilla Nagy: Sitting on the Fence
Jakub Truszkowski - Ernst Süss: bodyScapes (PL/B - A/H)
9.30 pm Klári Pataky: Butterfly Ballad (performed by Csilla Nagy)


Wednesday 28th May 2008

6.30 pm Dance films
8. pm Magenta II:
Csaba Horváth - Mihály Dresch: Flamingo

Gerzson Péter Kovács - Mihály Dresch: Hit et nunc
9.30 pm Leonardo Diana: Into the Light / Verso de luce (I)


Thursday 29th May 2008


6.30 pm Dance films
8 pm Andrea Ladányi: Alice B. (choreographer: Jorma Uotinen)
- interval -
Pál Frenák: Mennono (performed by Kristóf Várnagy)
9.30 pm Bea Gold: Wish
Júlia Hadi: Four of them
Melinda Buday: Southern Dream
Melinda Virág: Volutabrum - Soliloquy of Moulting


Friday 30th May 2008


4 pm MONO-DANCE - Discussion
7 pm T.E.S.T. (choreographer: Krisztián Gergye) - solos for seven female bodies
- interval -
T.E.S.T. II. (choreographer: Krisztián Gergye) - solos for seven male bodies
9.30 pm Bruno Isakovic: Blind Emotion (CRO/NL)
Dora Hostová: Arcanum (CZ)
Kata Kántor: Gelsomina (performed by Tünde Tonhaizer)

Bruno Isakovic: The Garden of Thoughts - ... Winter (CRO/NL)


Performances starting at 7 p.m. and 8 p.m. will take place at theatre-hall, performances starting at 9.30 p.m. in the chamber-hall.

Exhibition: T.E.S.T. és T.E.S.T. II. - joined exhibition on Krisztián Gergye's pieces
Exhibiting photo artists: Gábor Dusa, Csilla Kenyeres, Tamás Lékó, Zsuzsa Koncz

THE MONODANCE
Post-performance discussion about the genre and the pieces of the festival on closing day, 30 May, from 16 o'clock, in the gallery of MU Theatre.
Moderator: László Deme
Guests: Lívia Fuchs, Gábor Goda, Glória Halász, Tamás Halász

DunaNet Design Studio